תמיכה וכלים נוספים

Home / הורים / תמיכה וכלים נוספים

סדנאות וקבוצות להורים פרודים או גרושים

פרידה מבן/ת הזוג היא, לרוב, אירוע מורכב מבחינה אישית, פסיכולוגית, חברתית וכלכלית – ובהיותה כזו זקוק ההורה הנפרד/ מתגרש לתמיכה ולהדרכה ראשונית כיצד להתמודד עם האתגרים הרבים שעומדים בפניו. לצד ההתמודדות האישית, נדרשים ההורים למלא גם את משימותיהם ההוריות כלפי ילדיהם, שאף הם חווים את הפרידה והשינוי במערכת המשפחתית. הניסיון מראה שאפילו ההורה האכפתי והאוהב ביותר אינו תמיד מודע להשפעות הגירושין על ילדים. אנחנו כאן כדי ללוות, לתמוך ולהדריך.

סדנה חד פעמית (ארבע שעות)

holding-handsסדנת מידע קצרה שמיועדת ליחידים או זוגות בתהליכי פרידה בעוצמת קונפליקט נמוכה. מטרתה להאיר להורים שנפרדים תחומים שדורשים תשומת לב, תכנון, הכלה והבלגה – והכל על מנת להפחית את ההשפעות השליליות של פרידה וגירושין על הילדים ולאפשר הסתגלות כל בני הבית לשינויים החדשים.

 • השפעות פרידה וגירושין על ילדים
 • כיצד לדבר עם הילדים כשהשינויים מתרחשים
 • כיצד לקבל החלטות על סידורי ההורות
 • סיוע הורי לילדים להסתגל להבדלים בין שני משקי הבית.
 • דגשים לקראת העתיד: פרק ב’ בזוגיות

 

 

סדנה קצרת טווח (ארבעה מפגשים)

הסדנה מעניקה למשתתפים מידע רחב אודות הצרכים של הילדים כשהמבנה המשפחתי משתנה, ההשפעה והתגובות של הילדים לפרידה וגירושין, אופן קבלת החלטות על הסדרי הורות, כלים להתמודדות עם אי הסכמות ועימותים מבלי לערב את הילדים.

 • כלים לפיתרון סכסוכים
 • מיומנויות תקשורת מותאמות לצרכים המשתנים של הילדים
 • קשרי הורות משותפת
 • דרכים יעילות למנוע קונפליקט גבוה

כל מפגש הינו בן שעה וחצי. עד 12 משתתפים.

קבוצת תמיכה לגברים ונשים שחוו/ים פרידה/ גירושין

כשאדם מתגרש ורוצה עזרה, הוא מיד חושב על “עו”ד תותח!”, “פסיכולוג מומחה!!” – או שניהם. לעיתים קרובות יגייס גם את חבריו ובני משפחתו – ובפניהם ישפוך את ליבו. האמת היא, שיש ערוץ נוסף, שהוכח במחקרים כיעיל במיוחד – והוא קבוצת תמיכה, ואלו יתרונותיו הבולטים:

 1. אוזן קשבת: מקום שבו ניתן לשתף את כל מה שעובר עליכם עם אנשים שמבינים בדיוק מה עובר עליכם. כעסים, כאבים, תסכולים וחוסר אונים שאתם חווים וגם האחרים מכירים.
 2. תמיכה ועצות: אפשרות ללמוד מנסיונם של אחרים שעוברים או עברו גירושין. ללמוד מטעויות ומהתנסויות חיוביות.
 3. העצמה: אפשרות לתרום מהידע שלכם בתחום הגירושין לטובת חברים אחרים בקבוצה – ולהרגיש כיצד הניסיון שלכם הוא בעל ערך ומשמעות.
 4. הרחבת המעגל החברתי: הזדמנות להכיר אנשים נוספים, ובמיוחד כאלו שחוויית חייהם כיום דומה לשלכם. הם עסוקים בנושאים דומים וגם הם מחלקים את ימי השבוע לימים ‘עם ילדים’ ו’בלי ילדים’….
 5. הנחיה מקצועית: מנחה/ת קבוצות מנוסה מאוד בתחום של  משברי גירושין וגם של פרק ב’. המנחה מלווה את מפגשי הקבוצה ודואג/ת לאווירה מכילה, בטוחה וללמידה הדדית משמעותית.

פרטים: מפגשי הקבוצות יערכו פעם בשבוע למשך 12 שבועות, משך כל מפגש הינו שעה וחצי. עד 12 משתתפים בקבוצה.

הדרכה אישית להורים גרושים

ייעוץ אישי, פרטני, שמטרתו לסייע להורים המתגרשים לעבד את רגשותיהם במקום בטוח ודיסקרטי, להיפרד באופן מכבד אחד מהשני, ולשמור על תפקוד הורי. הייעוץ גם מסייע להורים לתקשר עם ההורה הפרוד/ה – גרוש/ה ביעילות,בענייניות ומבלי לערב את הילדים.


מעוניינים להרשם לניוזלטר שלנו ?