סדנאות וקבוצות תמיכה

Home / נוער YouthBalev - לגילאי 13 ומעלה / סדנאות וקבוצות תמיכה
נערים מוחאים כפיים

סדנאות וקבוצות תמיכה

לעיתים קרובות כשהורים מתגרשים, ילדים ובני נוער נוטים להסתגר ולהפנים את רגשותיהם לגבי הגירושין. אם אתם מרגישים מבולבלים, כועסים, עצובים, אשמים או אפילו הקלה, אלו רגשות טבעיים. אתם לא לבד. מה שאתם מרגישים, מרגישים עוד עשרות אלפי בני נוער במצבכם.

לכן, אנחנו מציעים לכם עזרה אנושית בכמה דרכים:

  1. סדנא חד פעמית לבני נוער שהוריהם נפרדים

מפגש של כ-3 שעות, שבמסגרתו יתאר איש מקצוע מאפיינים של מצבי פרידה וגירושין במשפחות, נעלה יחד חששות ותקוות ביחס למצב החדש, נשוחח על כוחות וכלים אישיים, משפחתיים, חברתיים ומקצועיים שעשויים לעזור לנו כרגע וגם בעתיד להתמודד עם השינויים הצפויים בחיינו.

  1. קבוצת תמיכה לבני נוער במצבי גירושין

קבוצת בני נוער שנפגשת אחת לשבוע (למשך 10 מפגשים) ובה בני נוער בני גילכם, שעוברים את אותן החוויות, משוחחים יחד תוך ליווי של איש מקצוע (מנחה קבוצות מיומן). מפגשים כאלו יכולים לסייע מאד להבין את הסיטואציה שאתם חווים טוב יותר, לקבל רעיונות להתמודדות מנסיונם של בני נוער שעברו חוויה דומה ולעבד את מגוון הרגשות והמחשבות שלכם במרחב בטוח, דיסקרטי ומקצועי.

בקבוצה נדבר על: תגובות שכיחות לגירושין, מיומנויות התמודדות עם המתחים, עם הכעסים, דרכי תקשורת, התמודדות עם שני בתים ו/או עם מעברים למשפחות חדשות (פרק ב’), השפעות ארוכות טווח של הגירושין על זוגיות עתידית וביסוס מערכות תמיכה.

 

פרוייקט אח בוגר או אחות בוגרת

ככל שילדים הם צעירים יותר, היכולת שלהם להבין את משבר הגירושין מצומצת. לעיתים קרובות, הוריהם אינם פנויים רגשית לתמוך בהם וללוות אותם באמת, כי גם הם עוברים משבר. לכן, לא מעט ילדים יחושו צער וכעס על השינוי, יחושו חרדה עקב אי הוודאות וגם אשמה (שמא הם אלו שהובילו למצב הזה). ילדים צעירים מתקשים לבקש עזרה באופן עצמאי או להבין את רגשותיהם המבולבלים. לכן, התחושות שלהם תבואנה, לרוב, לידי ביטוי בהתנהגות מסתגרת-מופנמת או דווקא מוחצנת ומוקצנת (למשל, התפרעות) כשבמקרים רבים תהיה גם ירידה בתפקוד הלימודי והחברתי.

תוכנית ההתנדבות ‘אח בוגר’/’אחות בוגרת’ מושיטה לילדים הצעירים יד. בתוכנית זו בני נוער בגילאי 15-18 פוגשים ילדים בגילאי בגילאי 6- 12 למשך שעתיים בשבוע בביתם של הילדים הצעירים, לפעילות משותפת כלשהי: משחק, שיחה, עזרה בלימודים ועוד. המטרה היא לבנות עבור הילדים הצעירים קשר משמעותי עם מישהו שנתפש בעיניהם כקרוב לעולמם, מתעניין בהם ובעל יכולת לשחק אך גם להקשיב מה עובר עליהם.

תוכנית ההתנדבות ‘אח בוגר’/’אחות בוגרת’ היא הזדמנות עבורכם להשפיע לטובה על חייהם של ילדים העוברים משבר במשפחה, להקל על הכאב ולעזור להם להסתגל טוב יותר למציאות החדשה. אנחנו, כמובן, נצטרך לקבל גם את ההסכמה של ההורה/ים שלכם. בינתיים, צרו קשר  – בואו תעצימו ותתעצמו בחזרה.

 

מעוניינים להרשם לניוזלטר שלנו ?