חזון ומטרות

Home / למה אנחנו קיימים? / חזון ומטרות

גירושין – הינה תופעה אוניברסלית, גלובאלית, המאפיינת את החברה בת זמננו. במדינות מערביות רבות, ובכללן ישראל, שיעורי הגירושין עולים מעשור לעשור וכיום כשליש מהמשפחות בישראל חוו גירושין. מדובר בתופעה חברתית מורכבת, שהיא חלק ממאפייני העידן הנוכחי – אשר בו, מצד אחד, מקודם חופש בחירה לפרט ומצד שני, מוטלת עליו החובה לדאוג לשלום ילדיו.

בישראל חיים כרבע מיליון ילדים להורים גרושים והגידול המתמשך במספרם גבוה ממגמת הגידול של ילדים באוכלוסייה. למרות היקף התופעה והשלכותיה, לא קיימת בישראל די מודעות להשפעות הרחבות והרב-מימדיות של גירושין על החברה בכלל, ועל ילדים בפרט.

לתהליכי גירושין השלכות רגשיות, תפקודיות, בריאותיות וכלכליות – ורבות מהן נמשכות גם שנים רבות אחרי אירוע הפרידה עצמו. מחקרים רבים מגדירים משבר זה עבור הפרט כחוויה של אובדן, הדומה לתהליכי עיבוד של אבל. זוגות רבים במצבי גירושין חווים מצוקה רגשית קשה באופן שפוגע בתפקודם ההורי, בעיקר בתקופה הראשונה למשבר – אך לא רק.

בקרב כשליש מהמתגרשים הקונפליקט מעצים לאחר הפרידה (‘קונפליקט גבוה’) והילדים הופכים כלי במאבק (עד כדי לעיתים כשלון קשר עם הורה). למרות סבלם הרב, הם ‘שקופים‘ לסביבתם הקרובה.

על רקע תופעה חברתית רחבה ומורכבת זו  – מפתח מיזם ‘בין לבין’ אסטרטגיה כוללנית להתמודדות עם התופעה והשלכותיה הרחבות ברמת הפרט והחברה למען ביסוסה של חברה ישראלית רגישה, אשר פתוחה להרכבים משפחתיים שונים ופועלת למען חוסנם הפיסי והנפשי של ילדיה.

החזון שלנו:

ילדים שחווים גירושין בישראל,
יחושו שיש סביבם מעגל חברתי רחב, תומך וזמין עבורם

פרידה וגירושין אינם אתגר פרטי של ילד או משפחה,
אלא הזדמנות לקהילה כולה להושיט יד ולסייע למען הסתגלות בין-דורית מייטבית של ילדינו.
תמיכה במשפחות במצבי גירושין היא השקעה בוזמנית בעיצובם של שלושה דורות:
בני המשפחה החיים בהווה, ילדי המשפחה כאזרחי המחר וילדיהם של האחרונים.
ילדי הגירושין של היום הם הורי דור המחר ותהיה להם השפעה מכרעת על דמות ילדיהם.

האתגרים שלנו:

המטרות שלנו:

מעוניינים להרשם לניוזלטר שלנו ?