יומנה של חונכת- פרק 1

יומנה של חונכת- פרק 1

*השמות בדויים ופרטי המקרה הוסוו כדי לשמור על פרטיות החניכים.

היי, אני עדי, ואני ממש בקרוב חוגגת 16.
את המתנה שלי קיבלתי לפני מספר חודשים, כשנתקלתי ממש במקרה במיזם ״בין לבין״. למתנה שלי קוראים אור, ילד מקסים בן 9, ילד להורים גרושים. אני מרגישה שקיבלתי את החניך שלי ממש לא במקריות. ההתאמה מושלמת, כאילו הוא חיכה לי ואני חיכיתי לו – למרות שעד לפני חודשים ספורים בכלל לא הכרתי את המיזם המדהים הזה.
כשהגעתי ל”בין לבין”, היו לי כל מיני ציפיות.
תחילה, המיזם היה אמור לסייע לי לצבור שעות למחויבות אישית, אך לאחר מספר חודשים שאני פעילה שם ואחריי הכשרות ופגישות עם החניך המהמם שלי – אני יכולה לספר לכם שזה כבר הרבה מעבר לעוד מקום התנדבות.

ב”בין לבין” הילדים להורים הגרושים, שחווים קשיים רבים ומתמודדים עם אתגרים לא פשוטים, זוכים לליווי ותמיכה מצד חונכת אישית.
אתם בטח חושבים לעצמכם שהמקום הקשה הוא רק של החניך.
אבל תנו לי לגלות לכם – גם לנו (לחונכים) לא הכי קל.
הקשר האישי שבניתי עם החניך שלי הוא מאוד טוב ועמוק, כמו קשר בין אחים, ולפעמים דווקא החיבור הזה הופך את התפקיד שלי למאתגר.

להתמודד עם סיפורים שלא תמיד הכנו את עצמנו מראש למרות כל ההכשרות. תמיד לדעת מה להגיד ותמיד להיות עם מצב רוח. כשאת שמה את החניך שלך במקום הראשון זה תמיד אבל תמיד לדאוג שיהיה לו טוב בכל רגע נתון. בהתחלה יש חששות והתמודדויות עם אתגרים במהלך המפגשים, אך לאחר זמן התחלתי להרגיש שאני עוברת תהליך אישי של למידה, עבודה עצמית ופתיחות.

לחניך שלי, אור, יש קשיים חברתיים שונים. קשה לו להבין את הסיטואציות החברתיות בצורה טובה וזה פוגע לו בקשרים חברתיים. אני מבטיחה לכם שלשמוע מהצד בלי אפשרות לבוא לחבק ולהיות איתו בהפסקות זה לא פשוט בכלל. הייתי אומרת שזה אחד הדברים שהכי מאתגרים עבורי בחונכות לאור.

לצד הקשיים החברתיים, יש כמובן את עניין המשפחה שלא תמיד פשוט לדבר עליו. אור לא תמיד משתף אותי בקשיים המשפחתיים שלו, שהרבה ילדים להורים גרושים יכולים להזדהות איתם, אך אני יכולה להבין כמה המצב לא פשוט עבורו. להיות במשפחה של שני אחים בנוסף אלייך זה קשה, כי לא תמיד אתה מרגיש שאתה במקום הראשון ונאלץ להתחרות על תשומת הלב של הורה אחד.
ולכן הבטחתי לעצמי שאני אתן לאור להרגיש שפעם ראשונה בחיים שלו יש מישהי אחת שדואגת רק לו ואוהבת רק אותו.

נפגש בחלק הבא…

מעוניינים לקחת חלק בעשייה משמעותית וחברתית?
להרשמה להתנדבות> לחצו כאן