השינויים בחיים שלי

השינויים בחיים שלי

כשההורים נפרדים, החיים משתנים. הרבה או קצת? תלוי את מי שואלים ומתי…
בהתחלה, הדברים נראו לי כמו שינוי ענק. אבא עבר לגור בבית אחר. הוא כבר לא חזר בערב מהעבודה ולא ישן בחדר השינה של אמא ואבא.
במקום זה התחלתי לבקר בדירה החדשה של אבא ואח”כ גם התחלתי לישון שם פעמיים בשבוע. פתאום שכונה אחרת, דירה חדשה, מיטה חדשה – זה הרגיש מוזר בהתחלה. לקח לי זמן אבל היום, שנה וחצי אחריי, אני מרגישה שזה הבית השני שלי.
אני מרגישה את השינוי בעיקר בסופי השבוע. פעם היינו כל המשפחה יחד בארוחת ערב שישי, ובשבתות היינו הולכים יחד לפארק, לחברים או לספארי. היום לפעמים אמא או אבא הולכים איתנו למקומות האלה, אבל זה תמיד מרגיש לי חסר. אני רואה שם ילדים אחרים שמגיעים עם שני ההורים שלהם ונזכרת שהחיים שלי השתנו.
למזלי, בית הספר שלי נשאר אותו בית ספר. לא הייתי צריכה לעבור לעיר אחרת ולבית ספר אחר.
כשאבא שלי הכיר לי את החברה החדשה שלו ממש חששתי. פחדתי ששום דבר לא יהיה כבר אותו דבר. חשבתי לעצמי שלאבא כבר לא יהיה אכפת ממני יותר. בעצם די כעסתי עליו. גם פחדתי שהחברה שלו תנסה להיות אמא שניה ולומר לי מה לעשות בכל דבר.
מה שעזר לי היה ששיתפתי את ההורים שלי במחשבות האלה. לא תמיד היה להם משהו טוב לומר לי, אבל הרגשתי טוב יותר שלא שמרתי הכל בבטן.
גם ליועצת בבית הספר ניגשתי כמה פעמים והשיחה איתה עזרה לי להבין שבאמת החיים השתנו אבל שלצד הקושי, יש גם דברים טובים: אבא שלי נראה יותר שמח מאז שיש לו בת זוג.
בכלל, לדבר עם אנשים אחרים די עזר לי להבין מה קורה ומה אני מרגישה לגבי זה. חברים שההורים שלהם התגרשו מזמן הראו לי אפילו את הדברים הטובים שיש בזה, כמו- שני חדרים וגם מתנת יומולדת כפולה.

סך הכל למדתי שיש שינויים שקרו לי והם לא תלויים בי אבל משפיעים עליי. והכי חשוב- למדתי שאני יכולה להצליח להתרגל לשינויים שקורים בחיים שלי.